II-кръг по ДРАГ се проведе на 13 и 14 в Сливен

II – КРЪГ от шампионата по драг на България се проведе на 13 и 14 юни в Сливен. Събитието бе организирано от АСК“ Сливен Драг Тийм“ и Община Сливен. В кръга взеха участие малко над 100 участника. Състезанието се проведе в два дни като на 13 се проведоха свободни стартове и стартовете с мотори, а на 14 състезанието беше организирано в осем класа като пет от тях аматьорски и три професионални. Аматьорските бяха разделени на „Стрийт предно предаване“, „Стрийт задно предаване“, „Стрийт 4×4“, „Стрийт Дизел“ и „Стрийт 500+“. Професионалните са разделени на три класа – A, B и C.

Събитието беше открито от кмета на град Сливен – Кольо Милев. Той награди и победителите в един от най – атрактивните класове, а именно клас „Стрийт задно предаване“. В този клас победител бе Николай Баев – Чудото с време 11,163 сек. и грабна 25 точки за шампионата. Втора позиция зае Димитър Мавренков, а на третата позиция остана Иван Иванов.

В клас „Стрийт предно предаване“ на първото място на почетната стълбичка се качи Тодор Айнарджиев, до него на второто място се качи Тихомир Димитров, а на третото Петър Василев. Победата на Айнарджиев бе с време 13,218сек. и така той се сдоби с 25 точки за шампионата.

Както вече споменах в първият ден от надпреварата се проведоха стартовете за мотори, като те бяха разделени на три класа – „Серийни до 650cc“, „Серийни над 650cc“ и отворен клас без ограничения. Победата при серийни до 650cc грабна Ангел Ангелов, второто място спечели Денис Симеонов, а на трета позиция остана Стефан Петров. В класа на 650cc първото място зае Станчо Неделчев, второто Георги Георгиев, а третото Валери Михайлов. В най – интересният трети клас – без ограничения, победата беше спечелена от Чудомир Баев, второто място зае Радослав Петров, а на трето се нареди Георги Георгиев.

Както някои от вас ще забележат Николай Баев – Чудото и Чудомир Баев са баща и син, така те си спечелиха купите в два различни класа.

Следващият III-кръг ще се проведе на Кондофрей през месец Септември, а IV-кръг ще е отново на писта „Бършен“ в Сливен през Октомври.